Konferencja: Zdrowy styl życia - profilaktyka przeciwnowotworowa

Ogólnopolski Konkurs Kulinarny dla Kół Gospodyń Wiejskich

DZIEŃ KOBIET W GMINIE TERESPOL

Kliknij aby powiększyćW sobotę 9 marca 2019r. w Urzędzie Gminy Terespol odbyła się niezwykła uroczystość zorganizowana z okazji Dnia Kobiet. Zebrane w tym szczególnym dniu Panie przywitała Dyrektor Gminnego Centrum Kultury Dorota Szelest, Wójt Gminy Terespol Krzysztof Iwaniuk oraz Zastępca Przewodniczącego Rady Gminy Marek Kuć, składając najserdeczniejsze życzenia.

TARGI AGRO-PARK Z UDZIAŁEM KOŁA AKTYWNYCH KOBIET

Kliknij aby powiększyćW dniach 2-3 marca 2019r. odbyły się Targi Agro-Park w Lublinie. Wśród wystawców znalazło się stoisko województwa lubelskiego z produktami regionalnymi. Departament Rolnictwa i Środowiska Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubelskiego zaprosił wystawców produktów regionalnych.

Wystawione były soki i herbatki Vita Natura Jolanty Chlebek, cebularze i chleb z piekarni Emark, wędliny z GS w Wisznicach, sery Jerzego Monia z Krupnego, pierogi i racuchy z makiem Stowarzyszenia na  Rzecz Rozwoju Gminy Fajsławice, zupa rybna i przetwory z ryb LGD Owocowy sad z Opola Lubelskiego.

FERIE ZIMOWE 2019 Z GMINNYM CENTRUM KULTURY

Kliknij aby powiększyćTegoroczne ferie z Gminnym Centrum Kultury rozpoczęły się 18 lutego i trwały do soboty 23 lutego 2019r. Jak co roku na uczestników zajęć czekało szereg atrakcji, nie zabrakło też zabaw na świeżym powietrzu.

>>> Galerie zdjęć <<<

Pierwszym punktem tygodniowego planu były zajęcia pn. „Twierdza Pełna Przygód”, które odbywały się w obiekcie Dzieło Międzyfortowe Kobylany I, m.in.: strzelanie z łuku, układanie puzzli na czas, budowanie wieży. Dodatkową atrakcją było zwiedzanie Fortu oraz ognisko z kiełbaskami na świeżym powietrzu. Nie zabrakło również kreatywnych warsztatów plastycznych dla dzieci, które prowadziła Pani Ewa Stawska.

DZIEŃ KOBIET W GMINIE TERESPOL