ETAP GMINNY KONKURSU WIEDZY PREWENCYJNEJ "JESTEM BEZPIECZNY"

Kliknij aby powiększyćW dniu 9 kwietnia 2019r. w sali konferencyjnej Urzędu Gminy Terespol odbył się etap gminny Konkursu Wiedzy Prewencyjnej „Jestem Bezpieczny” organizowanego przez Komisariat Policji w Terespolu. W konkursie wzięły udział 3 drużyny: Szkoły Podstawowej im. Orła Białego w Kobylanach, Zespołu Szkół im. Kornela Makuszyńskiego w Małaszewiczach oraz Szkoły Podstawowej im. J. U. Niemcewicza w Neplach.

Koło Aktywnych Kobiet na festiwalu "SIELSKIE SMAKI" w Warszawie
TARDEUSZ ABRASZEK - MALARSTWO

Tadeusz Abraszek artysta malarz urodzony w Chełmie, od wielu lat związany z Kazimierzem Dolnym, gdzie mieszka i tworzy. Artysta czerpie swoje inspiracje do swoich prac z otoczenia. Pod wpływem polskiej przyrody tworzy olejne pejzaże, maluje kwiaty i martwe natury. W dorobku artysty znajdują się portrety oleje i malowane pastelą. Jest autorem cyklu wystaw "Pastelowe klisze pamięci" o tematyce żydowskiej. Prace artysty znajdują się w wielu krajowych i zagranicznych galeriach oraz w prywatnych kolekcjach.

KS TWIERDZA KOBYLANY - NIWA ŁOMAZY

PIĄTKOWE SZALEŃSTWO Z BIBLIOTEKĄ - GALERIA ZDJĘĆ