Gminne Centrum Kultury

POLECAMY:
Blog "Forty i my"

Klub Strzelecki "KALIBER"

Urząd Gminy Terespol

Jesteśmy na FACEBOOK'u
FACEBOOK
BIP
BIP

NASI SZTANGIŚCI Z BRĄZOWYMI MEDALAMI
  • 850 czytań

W dniach 5 – 8 maja 2016 roku w Zamościu odbyły się „Mistrzostwa Polski Zrzeszenia LZS do lat 15 i 17 w podnoszeniu ciężarów”. W zawodach wystąpiło ogółem 233 zawodniczek i zawodników. Bardzo dobre wyniki uzyskali młodzi sztangiści GCK Kobylany. Z brązowymi medalami powrócili Julia Popis kat. wag. 58 kg (94 kg w dwuboju) i Kacper Bogusz kat. 45 kg (94 kg). Miejsce tuż za podium wywalczyła Kinga Ciura Kat. 48 kg (76 kg), która brązowy medal przegrała wyższą wagą ciała. Wszyscy nasi zawodnicy wywalczyli lokaty w pierwszych szóstkach w swoich kategoriach wagowych, co pozwoliło na zajęcie IX miejsca w klasyfikacji klubowej, wśród 41 zespołów.

>>> Galeria zdjęć <<<


WYSTAWA "NASI SĄSIEDZI" W ŚWIETLICY W KOROSZCZYNIE

Kliknij aby powiększyć


OGŁOSZENIE - KULTURA BEZ GRANIC 2016

Ogłoszenie

Zapraszamy do składania ofert
na XIII Przegląd Folklorystyczny "KULTURA BEZ GRANIC 2016" organizowany 3 lipca 2016 roku
w następujących konkursach:

- w zakresie gastronomii i sprzedaży  napojów
- w zakresie usługi wesołego miasteczka, oraz
- prowadzenia działalności handowej

Szczegóły w zakładce po lewej
"Kultura bez granic 2016"
lub >>> kliknij tutaj <<<


Uroczystości upamiętniające 225 rocznicę uchwalenia Konstytucji 3-go Maja
  • 1500 czytań

Dni Świąt Narodowych upamiętniają najjaśniejsze karty w historii polskiego narodu. W dniu 2 maja 2016 r. w Gminie Terespol odbyły się uroczystości upamiętniające 225 rocznicę uchwalenia Konstytucji 3-go Maja, które przywiodły pamięć o podjęciu największej w dziejach Polski reformy ustroju państwa. Organizatorami było Gminne Centrum Kultury z siedzibą w Kobylanach, Urząd Gminy Terespol oraz  Stowarzyszenie Rozwoju Gminy Miejskiej Terespol.

>>> Galeria zdjęć <<<


Dzień 2 maja ustawowo Dniem Flagi Rzeczpospolitej Polskiej
  • 994 czytań

Biało-czerwone barwy ustanowił parlament w lutym 1831 roku. W linii prostej nawiązał do unii polsko-litewskiej. Biel pochodzi od bieli polskiego Orła i litewskiej Pogoni, czerwień od pola, na jakim były umieszczone te godła. W heraldyce biel symbolizuje czystość, uczciwość, lojalność, pokorę i szlachetność. Czerwień natomiast miłość, dzielność, poświęcenie, żarliwość.

Z okazji Dnia Flagi RP na Pikniku Majowym w celu podkreślenia znaczenia uroczystości będą rozdawane biało-czerwone chorągiewki oraz słodka niespodzianka dla dzieci: biało-czerwona wata cukrowa.  


Etap gminny konkursu wiedzy prewencyjnej „Jestem Bezpieczny”
  • 938 czytań

Wspólne zdjęcie z uczestnikami konkursuW dniu 27.04.2016r. w sali konferencyjnej Urzędu Gminy Terespol odbył się etap gminny konkursu wiedzy prewencyjnej „Jestem Bezpieczny” organizowanego przez Komisariat Policji w Terespolu. W konkursie wzięły udział 3 drużyny ze szkół: Zespołu Szkół im. Orła Białego w Kobylanach, Zespołu Szkół im. Kornela Makuszyńskiego w Małaszewiczach oraz Szkoły Podstawowej im. J. U. Niemcewicza w Neplach.

>>> Galeria zdjęć <<<