Gminne Centrum Kultury

POLECAMY:
Blog "Forty i my"

Klub Strzelecki "KALIBER"

Urząd Gminy Terespol

Jesteśmy na FACEBOOK'u
FACEBOOK
BIP
BIP

V Konkurs Historyczny O ŻOŁNIERZACH WYKLĘTYCH BOHATERACH NIEZŁOMNYCH
ZŁOTE GODY W GMINIE TERESPOL
  • 9 czytań

05 lutego 2023 r. w Sali Konferencyjnej Urzędu Gminy Terespol miały miejsce uroczyste obchody Jubileuszu 50 – lecia ślubu.

Swoje Złote Gody świętowało tego dnia 12 par.
Państwo: Zofia i Julian Beniuk, Wanda i Witold Hawrot, Weronika i Edward Kondraciuk, Zofia i Stanisław Kuźmiczuk, Gertruda i Henryk Leszek, Wanda i Tomasz Oleszczuk, Irena i Adam Przybyłowicz, Maria i Stanisław Sapiecha, Helena i Antoni Szczepkowskich, Barbara i Stanisław Sztejnes, Irena i Henryk Szutko, Halina i Jan Tworzydło.


SUKCESY TERESPOLSKICH HODOWCÓW GOŁĘBI

22 stycznia 2023r. w Świetlicy wiejskiej w Michalkowie odbyło się zebranie Hodowców Gołębi Pocztowych Sekcji Terespol.

Na zebraniu gościł m.in. Zastępca Wójta gminy Terespol Pan Bogdan Daniluk, który nagrodził najlepszych hodowców nagrodami ufundowanymi przez Wójta gminy Terespol Pana Krzysztofa Iwaniuka.

W danym sezonie lotowym hodowcy sekcji Terespol zdobyli czołowe miejsca w konkursach w lotach prestiżowych takich miejsc jak: Westerplatte, Syke i z Brukseli.

Zdobyte wyróżnienia z pewnością  zmotywują naszych hodowców do dalszej działalności i szerzenia swoich pasji nie tylko w środowisku lokalnym.

>>> Galeria zdjęć <<<


FERIE ZIMOMOWE Z GCK 2023
  • 25 czytań

Tegoroczne Ferie Zimowe z Gminnym Centrum Kultury w Kobylanach z pewnością nie były czasem straconym! Przekonali się o tym wszyscy, którzy wzięli udział w naszym dwutygodniowym bloku zajęć i wyjazdów.

W pierwszym tygodniu zaprosiliśmy do współpracy niezastąpione Koła Gospodyń Wiejskich z gminy Terespol, które podczas Kulinarnych Rewolucji rozpieszczały podniebienia wszystkich uczestników przygotowywanymi wspólnie potrawami. Drugi tydzień z kolei spędziliśmy bardzo intensywnie m.in. na wyjazdach, warsztatach plastycznych, grach, quizach i zabawach tematycznych.

 


X Powiatowy Noworoczny Przegląd Kolęd i Pastorałek
  • 22 czytań

W niedzielę 22 stycznia 2023r. odbył się jubileuszowy X Powiatowy Noworoczny Przegląd Kolęd i Pastorałek. Wszystkich przybyłych uczestników i gości przywitała Dyrektor Gminnego Centrum Kultury Dorota Szelest.

Tradycyjnie przegląd przeznaczony był dla solistów oraz zespołów z powiatu bialskiego. Do konkursu zgłosiło się 19 solistów i 5 zespołów. Soliści występowali w 3 kategoriach. Każdy uczestnik i zespół wykonywał jeden utwór z akompaniamentem lub z podkładem muzycznym.

>>> Galeria zdjęć <<<


Informacja BLGD