Gminne Centrum Kultury

POLECAMY:
Blog "Forty i my"

Klub Strzelecki "KALIBER"

Urząd Gminy Terespol

Jesteśmy na FACEBOOK'u
FACEBOOK
BIP
BIP

Warsztaty - Poznajemy naszą historię zabytki Gminy Terespol w obiektywie - cz. VI
  • 37 czytań

Kliknij aby powiększyćZa nami szóste, a zarazem ostatnie warsztaty z fotografią dofinansowane ze środków Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2022 w ramach Programu Dotacyjnego „Niepodległa”, pn. „Poznajemy naszą historię, zabytki Gminy Terespol w obiektywie”.

>>> Galeria zdjęć <<<

W poniedziałek 6 września o godz. 16.00 fotografowaliśmy wnętrza cerkwi pw. Opieki Matki Bożej w Kobylanach oraz Pomnik Niepodległości i Nieznanego Żołnierza w Koroszczynie. Jednym z celów szóstego spotkania był Fort VII w Łobaczewie Małym. Niestety ze względu na wprowadzenie stanu wyjątkowego wyjazd w to miejsce był niemożliwy.


DNI OTWARTE FUNDUSZY EUROPEJSKICH 2021

Kliknij aby powiększyć


WYSTAWA - HISTORIA 34 PUŁKU PIECHOTY

Kliknij aby powiększyć


Tenis - sport dla każdego!
  • 26 czytań

Kliknij aby powiększyćTenis ziemny to dyscyplina, którą znamy od zawsze i coraz więcej jest zawodników cieszących się przebijaniem piłeczki przez siatkę. Jest to niewątpliwie dobry pomysł na spędzanie sobotnio - niedzielnych popołudni. Naukę tenisa można rozpocząć w każdym wieku. Ważna jest tu jednak kondycja i sprawność, ponieważ tenis to nie tylko gra techniczna, ale przede wszystkim wysiłek fizyczny.

>>> Galeria zdjęć <<<


DZIEŃ SPORTU W GMINIE TERESPOL!

Kliknij aby powiększyć


„Nasze Westerplatte”
  • 58 czytań

Kliknij aby powiększyćData 1 września młodszym przeważnie kojarzy się z zakończeniem wakacji i pierwszym dzwonkiem, który oznacza rozpoczęcie kolejnego roku wytężonej pracy i nauki. Ale my spotkaliśmy się tego dnia już o świcie, by o godzinie 5:40 uczcić pamięć o tych, którzy oddali życie w imię wolności Polski.

Jak podają źródła historyczne za początek wybuchu uznaje się ostrzelanie o godz. 4.45 Westerplatte przez pancernik niemiecki „Schleswig Holstein”. Jednak 1 września 1939 r. wiele miejscowości w II Rzeczypospolitej miało „swoje Westerplatte”, w tym także Gmina Terespol.

>>> Galeria zdjęć - część oficjalna <<<

>>> Galeria zdjęć - piknik wojskowy <<<