Gminne Centrum Kultury

POLECAMY:
Blog "Forty i my"

Klub Strzelecki "KALIBER"

Urząd Gminy Terespol

Jesteśmy na FACEBOOK'u
FACEBOOK
BIP
BIP

MASKI WENECKIE - WARSZTATY Z GBP
  • 39 czytań

Historia masek weneckich sięga czasu kiedy Wenecjanie podbili Konstantynopol. Wówczas sprowadzono do Wenecji wiele egzotycznych zwyczajów, między innymi karnawał i zakrywanie twarzy wymyślnymi maskami przez weneckie kobiety, a z czasem również mężczyzn. Główną jednak ideą było wyrównanie nierówności społecznych. Podczas karnawału, który rozpoczynał się po świętach Bożego Narodzenia, a trwał do rozpoczęcia Wielkiego Postu, każdy mieszkaniec Wenecji mógł stać się całkowicie anonimowy, nierozpoznawalny. Bowiem poprzez chowanie się za maską można było całkowicie ukryć tożsamość, a swoją anonimowość wykorzystywać do nocnych zabaw, nieprzyzwoitych zachowań i przekraczania tym samym ogólnie panujących norm.

>>> Galeria zdjęć <<<


Wyjazd do Białej Podlaskiej - KINO + LASERCITY
  • 49 czytań

Kolejną po Turnieju FC 24 atrakcją tegorocznych ferii zimowych był wyjazd autokarowy z Gminnym Centrum Kultury. We wtorek 30 stycznia 2024r. ponad 40-sto osobowa grupa dzieci udała się do Białej Podlaskiej.

>>> Galeria zdjęć <<<

Pierwszym punktem wypadu była wizyta w Kinie Merkury na filmie animowanym „Wyfrunięci”. Film ze studia Illumination opowiada historię rodziny kaczek, które wyruszają we wspaniałą podróż na wyspy Bahama, gdzie zapowiadają się najlepsze wakacje. "Wyfrunięci" nie tylko bawią, ale także skłaniają do refleksji nad wartościami, takimi jak przyjaźń czy odwaga. Podejmowane w filmie tematy mogą się stać pretekstem do wielu ciekawych rozmów.


Sprawozdanie z działalności sekcji podnoszenia ciężarów za rok 2023
  • 44 czytań

Małaszewicze, 07.01.2024r.

Sprawozdanie z działalności
sekcji podnoszenia ciężarów
GCK Kobylany za 2023 rok

 

W 2023 roku treningi sekcji podnoszenia ciężarów prowadzone były w siłowni oraz w sali gimnastycznej Zespołu Szkół im. Wł. St. Reymonta w Małaszewiczach. Celem zajęć była nauka i doskonalenie techniki dwuboju olimpijskiego oraz doskonalenie sprawności ogólnej i specjalnej do podnoszenia ciężarów. Treningi odbywały się pięć razy w tygodniu (od poniedziałku do piątku  w godzinach 13.30-16.30).


NOCNY TURNIEJ FC24
  • 38 czytań

29 stycznia 2024r. odbył się otwarty „Nocny Turniej FC24” na konsoli w ramach „Ferii zimowych z GCK”. Do rozgrywek przystąpiło 16 uczestników w różnym wieku. Liczba 16 była idealną do rozegrania meczy systemem pucharowym. Sala konferencyjna Urzędu Gminy zmieniła się w świątynię futbolu. Mimo zimowej aury w środku panowała gorąca atmosfera, pełna ekscytacji i zdrowej rywalizacji. Każdy mecz był zacięty. Nikt nie odpuszczał i walczył do końca. Kilka razy o zwycięstwie decydowała dogrywka, a nawet rzuty karne. Uczestników wspierali kibice, którzy z uwagą i przejęciem śledzili każdą konfrontację.

>>> Galeria zdjęć <<<


Noworoczne spotkanie Zespołów, Klubów i Sekcji Sportowych
  • 80 czytań

W dniu dzisiejszym 26 stycznia 2024r. na Sali Konferencyjnej Urzędu Gminy Terespol w Kobylanach odbyło się „Noworoczne spotkanie Zespołów, Klubów i Sekcji Sportowych” działających na terenie Gminy Terespol, które było podsumowaniem ich dotychczasowej działalności.

>>> Galeria zdjęć <<<

Najserdeczniejsze podziękowania za zaangażowanie, wysiłek i pracę włożoną w doskonalenie umiejętności artystycznych i sportowych złożył na ręce instruktorów, trenerów i członków Wójt Gminy Terespol Krzysztof Iwaniuk.


FERIE ZIMOWE Z GCK 2024 - I TYDZIEŃ