- 131 czytań
Boże Narodzenie to niezwykły i magiczny czas. Jest to czas pełen refleksji i spotkań z najbliższymi. Świąteczny nastój zapanował również podczas ostatnich w tym roku warsztatów z Gminną Biblioteką Publiczną w Kobylanach, które odbyły się 19 grudnia 2024r. Spotkanie to było bardzo wyjątkowe, ponieważ uczestniczyły w nim dzieci wspólnie z rodzicami. A takie chwile tworzą nie tylko miłe wspomnienia, ale również zacieśniają więzi rodzinne.
- 147 czytań
Okres przedświąteczny jest niezwykły! To czas kiedy zatrzymujemy się w pędzie codzienności, okres refleksji, bardziej uważnego przyglądania się swojemu otoczeniu, wrażliwości na potrzeby innych i dzielenia się tym, co mamy. To również czas obfitujący w przemiłe spotkania z naszymi najstarszymi mieszkańcami.
Podtrzymując coroczną tradycję od 9 do 13 grudnia pracownicy Urzędu Gminy Terespol oraz Gminnego Centrum Kultury w Kobylanach wyruszyli w mikołajkową trasę, by odwiedzić wszystkich Seniorów 75+ w gminie Terespol oraz wręczyć słodkie upominki od Wójta Krzysztofa Iwaniuka. Mamy nadzieję, że dzieląc się tą świąteczną radością z innymi, udało się wprowadzić odrobinę magii i ciepła do Państwa domów.
- 39 czytań
29 listopada 2024r. w S.P. im. Orła Białego w Kobylanach odbyły się VII Mistrzostwa Szkół Podstawowych Gminy Terespol w badmintona. Turniej jak zwykle przyciągnął liczne grono miłośników tej dyscypliny sportu. Wzięły w nim udział 24 osoby w tym 8 dziewcząt i 16 chłopców. Zawodnicy zostali podzieleni na dwie kategorie: klasy IV - VI i VII - VIII. Jak na zawody amatorskie poziom był bardzo wysoki. Turniej rozgrywano do dwóch przegranych meczów.
W wyniku zaciętej rywalizacji wyłoniono zwycięzców w poszczególnych kategoriach, którzy nagrodzono pucharami i nagrodami rzeczowymi ufundowanymi przez Gminne Centrum Kultury w Kobylanach.
- 34 czytań
Nowo wybudowana Baza Lotnicza w Małaszewiczach zaczęła funkcjonować wraz z dyslokowaniem do niej jednostek lotniczych. Swoją obecność w jej historii zaznaczył 220. Dywizjon Bombowy (złożony z 221. i 222. Eskadry Bombowej) oraz (213.) Eskadry Ćwiczebno – Bombowej. Jednostki te należały do 1. Pułku Lotniczego stacjonującego na warszawskim Okęciu.
Na początku 1939r. zaczęto formować 220. Dywizjon Bombowy. Jego personel pochodził z rozformowanych wcześniej eskadr bombowych (214. i 215.) oraz eskadr liniowych (11. i 12.). Po utworzeniu jednostki postanowiono ją przebazować do Małaszewicz. Są podawane dwie daty przeniesienia dywizjonu na nasze tereny: czerwiec 1939r. (wynikająca z braku miejsca na Okęciu dla nowej jednostki) oraz 26 – 27 sierpnia 1939r. (zakończenie mobilizacji).