Zbliżające się wydarzenia
Przewodnik

SPOTKANIE AUTORSKIE Z JOANNĄ OLECH

Kliknij aby powiększyćWe wtorek 7 czerwca 2022r. w siedzibie Gminnej Biblioteki Publicznej w Kobylanach mieliśmy okazję spotkać się z niecodziennym gościem, którym jest wybitna pisarka i autorka ilustracji wielu książek dla dzieci oraz laureatka licznych prestiżowych nagród – Pani Joanna Olech.

Autorka pisze artykuły na temat literatury dziecięcej i nie tylko, publikuje w "Tygodniku Powszechnym", "Rzeczpospolitej", "Gazecie Wyborczej" i "Nowych Książkach", a słynie z bardzo popularnej "Dynastii Miziołków", która znalazła się w kanonie lektur szkolnych i została uznana za Dziecięcy Bestseller Roku. Na swoim koncie ma również wiele innych tytułów, m.in.: “Anioł w supermarkecie”, “Arcybolek”, “Bal piłkarzy”, “Bolek i lolek. Bal przebierańców”, “Kto ty jesteś?”, “Mam prawo i nie zawaham się go użyć”, “Pompon na wakacjach”, “Pompon. Wszystko naraz”, “Pompon w rodzinie Fisiów” i wiele innych.

Dzień Dziecka i Matki w Bohukałach

Kliknij aby powiększyćW minioną sobotę 4 czerwca 2022r. w świetlicy wiejskiej w Bohukałach odbyło się radosne święto wszystkich dzieci i ich mam. Inicjatorkami imprezy było Koło Gospodyń Wiejskich w Bohukałach.

Na początku spotkania organizatorki rozdały wszystkim dzieciom goździki, którymi obdarowane zostały wszystkie mamy uczestniczące w wydarzeniu. Tym miłym akcentem rozpoczął się dzień pełen zabawy i atrakcji, w których znalazły się mi.in. gry i zabawy z animatorem, malowanie buziek czy dmuchane zjeżdżalnie. Panie z Koła Gospodyń zadbały również o to, by nikt nie wyszedł z pustym brzuchem. Grillowane kiełbaski, domowe ciasta, owoce i przekąski serwowane podczas imprezy skusiły niejednego łasucha.

Turniej Piłki Nożnej o Puchar Wójta Gminy Terespol

Konkurs „KRĘCIMY DLA BIAŁEJ PODLASKIEJ”

Kliknij aby powiększyćPrezydent Miasta Biała Podlaska Pan Michał Litwiniuk serdecznie zaprasza do wzięcia udziału w III edycji sportowej rywalizacji o „Puchar Rowerowej Stolicy Polski” pod hasłem Kręcimy dla Białej Podlaskiej. Celem akcji jest propagowanie aktywności fizycznej, odpowiadającej za wszechstronny rozwój oraz integrację, z zachowaniem zasad zdrowej i motywującej rywalizacji.

Konkurs odbędzie się w terminie od 1 czerwca do 30 czerwca 2022 roku i zostanie przeprowadzony za pośrednictwem bezpłatnej aplikacji „Aktywne Miasta”. Uczestnik rejestrujący się do aplikacji, niezależnie od miejsca zamieszkania, sam decyduje, dla którego z miast „kręci kilometry”.

>>> Regulamin konkursu <<<

IV Rodzinny Piknik Strzelecki