Gminne Centrum Kultury

POLECAMY:
Blog "Forty i my"

Klub Strzelecki "KALIBER"

Urząd Gminy Terespol

Jesteśmy na FACEBOOK'u
FACEBOOK
BIP
BIP

Finał czwartej edycji konkursu „Kobieta Gospodarna Wyjątkowa”
  • 74 czytań

Kliknij aby powiększyćW sobotę 16 lipca 2022r. w Ośrodku Sportu i Rekreacji w Zamościu odbył się Finał czwartej edycji konkursu „Kobieta Gospodarna Wyjątkowa”. Do finału awansowało 160 kół gospodyń w trzech kategoriach:

- potrawa z kaszą – na najlepszy produkt z wykorzystaniem kaszy;
- ciasto z owocami – na najlepszy wyrób cukierniczy;
- malowane na drewnie – na najpiękniejsze rękodzieło.

>>> Galeria zdjęć <<<


Kino z KGW „Czerwone szpileczki”
  • 82 czytań

Kliknij aby powiększyć6 lipca nie tylko dzieci, ale także grupka młodzieży z Małaszewicz  wzięła udział w wycieczce do kina Merkury w Białej Podlaskiej na cieszącą się popularnością bajkę „Minionki. Wejście Gru”. W wyjeździe, który odbył się w ramach wakacyjnych atrakcji przygotowanych przez Koło Gospodyń „Czerwone szpileczki”, udział wzięło 43 młodych mieszkańców Małaszewicz. Mimo różnic wiekowych uczestnicy doskonale się ze sobą bawili, w kinie zaś pokazali, że są świadomymi i bardzo kulturalnymi widzami.


LOKALNA STRATEGIA ROZWOJU

Kliknij aby powiększyć


XVII FESTIWAL „KULTURA BEZ GRANIC” 2022
  • 111 czytań

Kliknij aby powiększyćTegoroczna XVII edycja festiwalu odbyła się w sobotę 25 czerwca 2022r., na terenie rekreacyjnym przy kąpielisku w Kobylanach. Imprezę poprzedziła uroczysta sesja z okazji Jubileuszu 30-lecia Gminy Terespol. Oficjalne obchody rozpoczęły się o godz. 13.00 przed siedzibą Urzędu Gminy Terespol, na Placu Ryszarda Kaczorowskiego 1. 

Od lat „Kultura bez Granic”, jako jedno z największych przedsięwzięć wschodniej części naszego regionu cieszy się ogromną popularnością, nie tylko ze względu na swoją rangę, ale przede wszystkim dzięki różnorodności kulturowej, którą na scenie prezentują zespoły muzyczne, a poza nią artyści chałupnictwa.

>>> Galeria zdjęć cz. I <<<

>>> Galeria zdjęć cz. II <<<


XVII Festiwal "Kultura bez Granic" 2022

Kliknij aby powiększyć


IV Rodzinny Piknik Strzelecki
  • 111 czytań

Kliknij aby powiększyćW niedzielę 12 czerwca 2022r. na terenie strzelnicy sportowej przy Forcie w Kobylanach odbył się IV Rodzinny Piknik Strzelecki. Głównym organizatorem imprezy był Klub Strzelecki Kaliber przy udziale Urzędu Gminy Terespol oraz Gminnego Centrum Kultury w Kobylanach.

>>> Galeria zdjęć <<<

Wśród atrakcji jakie zapewnili Organizatorzy swoim uczestnikom znalazły się m.in. pokaz sprzętu Wojska Polskiego, Straży Granicznej, Straży Pożarnej, Policji oraz Akademii Samoobrony. Nie zabrakło również prezentacji pasjonata broni kolekcjonerskiej z Klubu Kaliber oraz armat Regimentu Artylerii Książęcego Domu Księcia Radziwiłła z Terespola.