Gminne Centrum Kultury
 Zbliżające się wydarzenia
Przewodnik

POLECAMY:
Blog "Forty i my"

Klub Strzelecki "KALIBER"

Urząd Gminy Terespol

Jesteśmy na FACEBOOK'u
FACEBOOK
BIP
BIP

DZIEŁO MIĘDZYFORTOWE KOBYLANY I

Kliknij aby powiększyć


Stypendia sportowe na rok 2022 przyznane

Kliknij aby powiększyćW Lubelskim Centrum Konferencyjnym, w dniu 18.05.2022r. odbyła się gala wręczenia stypendiów sportowych Marszałka Województwa Lubelskiego. Jednym z warunków przyznania stypendium były dobre wyniki na arenie międzynarodowej oraz ogólnopolskiej. W tym roku wyróżnionych zostało 252 sportowców Lubelszczyzny w wieku od 15. do 27. lat.

>>> Galeria zdjęć <<<

Kliknij aby powiększyćW gronie stypendystów znaleźli się zawodnicy Sekcji Podnoszenia Ciężarów GCK Kobylany: Kinga Bogusz, Łukasz Bogusz i Marek Sprychel. Okolicznościowe dyplomy wręczyli Marszałek Województwa Lubelskiego Jarosław Stawiarski oraz Członek Zarządu Zdzisław Szwed.

 

Gratulujemy
i życzymy kolejnych sukcesów!             
  


XIII edycja Konkursu „Piękne, bo bialskie”

Starostwo Powiatowe w Białej Podlaskiej w bieżącym roku organizuje XIII edycję Konkursu „Piękne bo bialskie” w dwóch kategoriach:

1. Gospodarz Roku
2. Najpiękniejszy Ogród Roku

Celem konkursu jest promocja kreatywnych, przedsiębiorczych i otwartych na innowacje mieszkańców powiatu bialskiego; kształtowanie świadomości obywatelskiej i kulturowej mieszkańców; pielęgnowanie i rozwijanie tożsamości lokalnej; pobudzanie aktywności gospodarczej; zachowanie wartości środowiska kulturowego i przyrodniczego przy uwzględnieniu potrzeb przyszłych pokoleń oraz kształtowanie pozytywnego wizerunku powiatu bialskiego i utrzymanie ładu przestrzennego.

W związku z powyższym zachęcamy mieszkańców naszej gminy do wzięcia udziału w konkursie. Formularz zgłoszeniowy oraz oświadczenie należy złożyć najpóźniej do dnia 07.06.2022r. w Urzędzie Gminy Terespol, Plac Ryszarda Kaczorowskiego 1, Kobylany pok. nr 1.

>>> Regulamin konkursu <<<

>>> Formularz zgłoszenia i oświadczenie <<<


PIKNIK Z OSP BOHUKAŁY

Kliknij aby powiększyć


Świat w jednym miejscu - Tydzień Bibliotek 2022 - 8-15 maja 2022
  • 51 czytań

Kliknij aby powiększyć„Cudze chwalicie, swego nie znacie”

Popularna dzisiaj fraza zaczerpnięta została z utworu Stanisława Jachowicza. Żyjący w pierwszej połowie XIX wieku poeta, pedagog, działacz społeczny, a nade wszystko wybitny bajkopisarz wymyślił ją i umieścił w wierszu zatytułowanym "Wieś". Krótki tekst w całości wyglądał następująco:

"Cudze chwalicie,
Swego nie znacie,
Sami nie wiecie,
Co posiadacie.
A boć nie śliczne
Te wioski liczne?
Ten kraj kochany?....

Współcześnie frazy "cudze chwalicie, swego nie znacie" używamy wówczas, gdy chcemy podkreślić, że walory Polski w różnych dziedzinach, dorównują, a niekiedy nawet przewyższają zagraniczne.


Zaproszenie do składania ofert - Festiwal KULTURA BEZ GRANIC 2022

Kliknij aby powiększyć


Zapraszamy do składania ofert
na imprezę plenerową pn.
XVII Festiwal KULTURA BEZ GRANIC
który odbędzie się 25.06.2022r.

w zakresie:

> usługi wesołego miasteczka <

> gastronomii i sprzedaży napojów <

> prowadzenia działalności handlowej <