Gminne Centrum Kultury

POLECAMY:
Blog "Forty i my"

Klub Strzelecki "KALIBER"

Urząd Gminy Terespol

Jesteśmy na FACEBOOK'u
FACEBOOK
BIP
BIP

Zespół "ŁOBACZEWIANKI"

Kliknij by otworzyć materiał video

 


Aktualności:

Dożynki Powiatowe
Wilczyn 2019

I Bialskopodlaskie
Święto Miodu
Kobylany 2019

Złote Gody
w Gminie Terespol 2019

VI Noworoczny Przegląd Kolęd i Pastorałek Kobylany 2019

Świąteczne Spotkanie Senioralne
w Gminie Terespol 2018

Festiwal Pieśni Patriotycznej
Tuczna 2018

Dożynki Powiatowe
Drelów 2018

Gminny Dzień Rodziny
Kobylany 2018

Piknik Majowy 2018

V Noworoczny Przegląd Kolęd i Pastorałek Kobylany 2018

Sprawozdanie
z działalności zespołu "Łobaczewianki"
za rok 2017

Jubileusz zespołu "Łobaczewianki"

Dożynki Powiatowe
Sosnówka 2017

Gminny Dzień Rodziny
Kobylany 2017

Piknik Majowy 2017

XXII Międzynarodowy Festiwal Kolęd Wschodniosłowiańskich
2017

Sprawozdanie
z działalności
zespołu "Łobaczewianki"
za rok 2016

IV Noworoczny Przegląd Kolęd i Pastorałek Kobylany 2017

Świąteczne Spotkanie Senioralne
w Gminie Terespol 2017

Dożynki Powiatowe
Zalesie 2016

Z wizytą w Brześciu
Dni Miasta Brześć 2016

XIII Przegląd Folklorystyczny "Kultura bez Granic" 2016

"Łobaczewianki"
na Gminnym Dniu Rodziny
Kobylany 2016

I miejsce dla "Łobaczewianek"
na XXII Festiwalu
Pieśni Maryjnej

III Noworoczny Przegląd Kolęd i Pastorałek Kobylany 2016

 

   

Kliknij aby powiększyćZespół „Łobaczewianki” powstał w czerwcu 2012 roku z inicjatywy Koła Aktywnych Kobiet z Łobaczewa Małego. Skupia Panie w przedziale wiekowym od 20 do 73 lat. Wykonuje utwory biesiadne, ludowe, patriotyczne, kolędy, jak również utwory własnego autorstwa. Kierownikiem zespołu jest Pani Jolanta Gawryluk. Zespół reprezentuje Gminę Terespol na różnego rodzaju imprezach, oraz bierze udział w różnego rodzaju przeglądach i konkursach piosenki. Zespół od stycznia 2016 roku działa przy Gminnym Centrum Kultury w Kobylanach. Instruktorem zespołu jest Pan Mieczysław Zieliński, który profesjonalnie kształci warsztat wokalny i jednocześnie akompaniuje zespołowi.

Skład zespołu:

- Jolanta Gawryluk - kierownik zespołu
- Jerzy Chuda -akordeonista
Kliknij aby powiększyć- Wiesława Wróblewska
- Dorota Gawryluk
- Teresa Chuda
- Janina Żmińczuk
- Grażyna Gawryluk
- Anna Puzaitis
- Teresa Puzia
- Ewa Danieluk
- Maria Zielińska

Zespół „Łobaczewianki” zadebiutował w lutym 2013 roku na 5-leciu Kabaretu „Młode Lisy” w Łobaczewie Małym. W lipcu 2013 roku wystąpił w Zamościu podczas Konkursu „Nasze Kulinarne Dziedzictwo - Smaki Regionów”, oraz wziął udział w konkursie piosenki biesiadnej podczas II Festiwalu Sękaczy w Roskoszy. Natomiast w 2014 roku zaprezentował się w Lublinie podczas EKO-Festynu.

Zespół aktywnie uczestniczy w życiu lokalnej społeczności. Chętnie włącza się w imprezy gminne m.in. Festiwal „Kultura bez Granic”, czy też święta o charakterze patriotycznym. Aktywnie uczestniczy w dożynkach powiatu bialskiego. W 2015 roku do zespołu dołącza nowa członkini Aleksandra Gawryluk. W tymże roku zespół zaczyna być nagradzany m.in. wyróżnienie na III Festiwalu Biesiadnym w Stoku Lackim. Maj 2016 przynosi grupie I miejsce w XXII Festiwalu Pieśni Maryjnej w Leśnej Podlaskiej, oraz II miejsce w III Powiatowym Noworocznym Przeglądzie Kolęd i Pastorałek, który odbył się w Kobylanach. Zespół aktywnie koncertował Kliknij aby powiększyćw regionie, jak i zagranicą. Warto tu wspomnieć o występie podczas Ogólno-polskich Dni Sera w Korycinie (województwo podlaskie), oraz o koncercie na jednej ze scen podczas Dni Miasta Brześć na Białorusi.

Kliknij aby powiększyć2017 rok rozpoczął się pomyślnie dla „Łobaczewianek”. Mianowicie w styczniu nagrodzono Panie I miejscem podczas IV Powiatowego Noworocznego Przeglądu Kolęd i Pastorałek za efektowne wykonanie kolędy „Jezus malusieńki”. Również w styczniu „Łobaczewianki” zakwalifikowały się i wystąpiły na XXII Międzynarodowym Festiwalu Kolęd Wschodnio-słowiańskich w Terespolu. Natomiast w lipcu zespół zakwalifikował się i wystąpił na Festiwalu „U zbiegu rzek” w Stężycy. We wrześniu zespół został laureatem Konkursu Piosenki Biesiadnej w Terespolu.

Kliknij aby powiększyćW 2018 roku „Łobaczewianki” po raz kolejny brały udział w V Powiatowym Noworocznym Przeglądzie Kolęd i Pastorałek, gdzie otrzymały wyróżnienie. Wystąpiły również na XVIII Festiwalu Pieśni Patrioty-cznych w Tucznej, oraz na XXIII Międzynarodowym Festiwalu Kolęd Wschodnio-słowiańskich w Terespolu wykonując dwie kolędy w języku wschodniosłowiańskim i dwie kolędy w języku polskim. W sierpniu 2018 roku z wielkim żalem zespół „Łobaczewianki” pożegnał  akordeonistę Jerzego Chuda, który zmarł po ciężkiej chorobie.

Kliknij aby powiększyćW 2019 roku zespół tradycyjnie wziął udział w VI Powiatowym Noworocznym Przeglądzie Kolęd i Pastorałek w Kobylanach. Występował również podczas Jubileuszu „Złotych Godów” w Gminie Terespol, na  Powiatowym  Przeglądzie Pieśni Maryjnej w Polubiczach, czy też podczas I Powiatowego Święta Miodu w Kobylanach. Gościnnie wystąpił podczas Jubileuszu 30-lecia zespołu „Dobrynianki” z Dobrynia Dużego. W sierpniu zespół „Łobaczewianki” brał udział w konkursie Piosenki Biesiadnej w ramach Jarmarku Rękodzielniczego w Terespolu, gdzie zajął III miejsce.